Jiříkovské noviny

Vybrané články z Jiříkovských novin, případně doplněné o fotogalerii

Zápis dětí do mateřské školy pro školní rok 2012/2013

Tisk

Dne 10. 5. 2012 proběhl v Mateřské škole Jiříkov na budově „Slunečnice“ zápis dětí pro školní rok 2012/2013. Při rozhodování o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole v případě, kdy počet žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání v daném roce překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu dětí pro mateřskou školu, se postupovalo podle stanovených kritérií. Bohužel, i v letošním roce nastala situace, kdy z důvodu omezené kapacity mateřských škol v našem městě nemohlo být k předškolnímu vzdělávání přijato 12 dětí. Chápeme rozhořčení rodičů, jichž se tato skutečnost týká. Musí být velice nepříjemné, nastane-li v rodině situace, kdy má rodič možnost nastoupit do zaměstnání a vylepšit ekonomickou situaci v rodině a nemá umístění pro své dítě v mateřské škole.

Celý článek...

Turnaj v malé kopané o putovní pohár starosty města Jiříkova 2012

Tisk

První státní svátek v červenci je spjat s turnajem malé kopané v Jiříkově. Letos termín turnaje vyšel na čtvrtek, kdy se na hřišti TJ Spartaku Jiříkov uskutečnil již 18. ročník turnaje o putovní pohár starosty města Jiříkova. Tak jako v minulých letech pořadatelé připravili dvě kategorie a to volnou pro hráče od 15 let do neomezení a pak kategorii gardy - pro hráče jen nad 35 let. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 17 mužstev jen do kategorie volná, které byly rozděleny do čtyř skupin. Vítěz posledních dvou ročníků FCH Most byl nasazen do skupiny „D“, kteří se dostali až do semifinále a v rozstřelu na pokutové kopy s hráči Restaurace u Hrdličků Rumburk obsadili třetí místo. Ze skupin do osmifinále nepostoupilo jen mužstvo složené z vietnamských podnikatelů. Ostatní mužstva si to v osmifinále rozdala vyřazovacím systémem. Do finále se probojovali hráči SK Velkého Šenova a BEST OF Varnsdorf. V normální hrací době se o vítězi nerozhodlo a tak na řadu přišly pokutové kopy, na které vyhráli hráči BEST OF Varnsdorf, kteří se tak stali vítězem 18. ročníku.

Děkuji touto cestou všem mužstvům, která se turnaje zúčastnila a   pořadatelům patří dík za zajištění turnaje, neboť v horkém počasí to nebylo jednoduché, jak pro hráče, tak pro pořadatele. Poděkování patří rovněž panu Nagymu, který se s několika dobrovolníky postaral o kvalitní občerstvení.

 Michal Maják, starosta města

Letní prázdniny u Salesiánů

Tisk

Již poněkolikáté skupina dobrovolníků ze Salesiánského klubu mládeže pod vedením Lídy Dvořákové připravila pro děti nejen z Jiříkova program na letní prázdniny.

Celý článek...

XIX. Filipovské olympijské hry

Tisk

19. června proběhl v Domově důchodců ve Filipově/Jiříkově již devatenáctý ročník filipovských olympijských her. Jednalo se o nejvýznamnější společensko kulturmní a sportovní akci, kterou v roce 2012 připravil DD Filipov. Hry byly s mezinárodní účastí, neboť se jicjh zúčastnila družstva ze SRN a Polska. Celkově se letos zúčastnilo 19 družstev z Libereckého, Ústeckého, Středočeského kraje a Hlavního města Prahy. Vzhledem k tomu, že letošní rok je Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity, zúčastnilo se her i družstvo dětí z MŠ Slunečnice Jiříkov pod vedením paní M. Petrové a paní ředitelky Majákové.

Aktualizováno 18.09.2012 Celý článek...

Šluknovská liga

Tisk

5. kolo – vybíjená 23. 5. 2012 - Turnaj děvčat ve vybíjené v rámci Šluknovské ligy tradičně pořádá naše škola. Během dubna a května nám p. Jirkovský a p. Barták za občasné pomoci chlapců z 8. třídy připravili hřiště. I letos nám dokonale přálo slunečné počasí. Naše děvčata přes úvodní zaváhání se Šluknovem předváděla hru za hranicí svých možností a nakonec získala pěkné 3. místo za vítězným Rumburkem Nemocnicí a druhým Šluknovem. Za námi v poli poražených zůstala družstva Mikulášovic, Dolní Poustevny a ZŠ Tyršova Rumburk. Závěrem chceme poděkovat Spartaku Jiříkov, oddílu tenisu (p. Jirkovský, p. Barták), bez kterého bychom turnaj nemohli organizovat a děvčatům blahopřejeme k vynikajícímu umístění. Připomínáme, že v konkurenci ostatních týmů 8. -9. tříd reprezentovaly naši školu především dívky ze 6. -7. třídy.

za ZŠ Jiříkov – Mgr. Jaroslav Vomáčka a p. uč. Jan Kolář

Strana 1 z 3