VÝSTRAHA ČHMÚ PVI_2017/44

Tisk
SILNÉ BOUŘKY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ): Středočeský:(BE,PB,RA,); Karlovarský; Plzeňský; Jihočeský:(PT,ST,); Ústecký:(CV,LN,) od pátku 19.05.2017 16:00 do soboty 20.05.2017 02:00

Zvlněná studená fronta začne večer ovlivňovat počasí na západě Čech. Později odpoledne a večer se na západě a jihozápadě Čech začnou při zvětšené oblačnosti tvořit bouřky, ojediněle silné doprovázené kroupami, nárazy větru kolem 70 km/h a přívalovým deštěm s úhrny kolem 30 mm. Nejdříve a s největší pravděpodobností vzniknou silné bouřky v Karlovarském a Plzeňském kraji (na Šumavě), směrem k severovýchodu budou postupovat v pozdějších večerních hodinách a jejich intenzita a pravděpodobnost bude klesat.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

  • -Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod.
  • -Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).
  • -Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
  • -Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/Odstrčilová ve spolupráci s VGHMÚř